ניקוי חול לדודי קיטור

 
דוד קיטור הוא מתקן המורכב משלושה אלמנטים מרכזיים (מכל מים, מערכת בעירה ומערכת בקרה) שמטרתו העיקרית היא לייצר קיטור לצורך הפעלת מכבשים תעשייתיים או הפקת חשמל. כמו כן, נעשה שימוש בדודי קיטור לצרכים ביתיים שונים, אך במאמר זה נתמקד בעיקר בדודי הקיטור הגדולים המשמשים לצרכים תעשייתיים, וליתר דיוק באחד האלמנטים החשובים ביותר הקשורים לעבודות התחזוקה של הדוד. כפי שהסגירה אותנו הכותרת, אנחנו מדברים על ניקוי בעזרת חול.
 
 

כיצד מבוצע ניקוי בעזרת חול?

 
ניקוי בעזרת חול מבוצע על ידי התזת חול בלחץ גבוה לכיוון המשטח שיש לנקות באמצעות גז דחוס, המשמש ככוח המניע. גרגרי החול למעשה מגרדים את פני השטח של המכשיר ומסירים באופן מכני לכלוך מסוגים שונים, הצטברות חלודה ומשקעים שונים העשויים לסכן את הדוד. ישנם חומרים שונים המשמשים לניקוי בטכניקה זו, כמו למשל שבבי מתכת, שבבי זכוכית, חול מינראלי, סיליקה ועוד.
 

החשיבות של ניקוי בעזרת חול לדודי קיטור

 
ניקוי בעזרת חול מהווה דרישה בסיסית של מכון התקנים הישראלי. בכל מקרה שבו מדובר בדוד קיטור בן יותר מ-30 שנה או בדוד שלא ניתן למצוא תיעוד מספק בנוגע לשנת הייצור שלו, יש לבצע הליך סקירה כדי שניתן יהיה להמשיך להפעילו.

השלבים הבסיסיים ביותר בהליך הסקירה הם הסרת הבידוד מהדוד וניקוי חיצוני שלו על ידי ציוד להתזת חול. רק לאחר הסרת החלודה ניתן לצבוע את הדוד ולהמשיך הלאה לשלבים הבאים. החול מסיר את החלודה, מכין את השטח לצביעה וכך תורם לא רק לניצולת הדוד אלא גם לתקינותו לאורך זמן.
 

תחזוקת דודי קיטור ברמה הגבוהה ביותר בישראל

 
אם אתם זקוקים לשירותי אחזקת דודי קיטור מכל הסוגים, לרבות ניקוי בעזרת חול כמובן, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנשי המקצוע של חברת קיטור (אחזקות) בע"מ. החברה מתמחה במכירת ובהשכרת דודי קיטור חדשים, שיפוץ ומכירה של דודי קיטור משומשים וכן בשירותי אחזקה לכל סוגי הדוודים.

לקבלת פרטים נוספים ולתיאום מועד לפגישת ייעוץ בנושא אתם מוזמנים להתקשר לטלפון 073-7815921 וכן באפשרותכם להשאיר את הפרטים שלכם בטופס "צור קשר" באתר ונציגי השירות של החברה ישובו אליכם תוך זמן קצר.
 

פרוייקטים אחרונים בתחום: דוד קיטור לאחר ניקוי חול בדרך ללקוח