מערכות מים רכים

 
היכרות עם המאפיינים השונים של מערכות מים רכים יכולה לסייע להתאים אותן לצרכים של קהל היעד. עם זאת, חשוב לא רק לבחור את המערכת הנכונה לכל מטרה – אלא גם לבדוק מראש מי בדיוק מתקין אותן
 
 
מערכות מים רכים מאפשרות לייצר ולספק מים ברמת קשיות מינימאלית. המטרה היא להתאים כל סוג של מערכת כזו לכל ספיקה נדרשת, כדי להבטיח אספקה רציפה ללא הפסקות. עם זאת, יש מטבע הדברים הבדלים בין סוגים שונים של מערכות מים רכים ולכן חשוב לדעת מה בדיוק מאפיין אותן, איך בוחרים אותן ובמה זה עשוי לבוא לידי ביטוי.

ספציפית בישראל, המים נחשבים לבעלי רמת קשיות גבוהה ויש בהם גם אחוזים גבוהים יחסית של אבנית. כפועל יוצא מכך, הפתרון הרלוונטי יכול להיות התאמת מערכות מים רכים לצרכים של לקוחות פרטיים, בעלי בתים ודירות, מסעדות, בתי מלון, מוסדות ציבור, מוסדות חינוך וכן הלאה. מעבר לכך, אפשר להתאים מערכות מים רכים לצרכי התעשייה הקלה או הכבדה ולצרכי החקלאות.
 
 

למה לבחור מערכות מים רכים?

 
מערכות מים רכים מרכזות שורה ארוכה של יתרונות והן עומדות בסטנדרטים מחמירים של בקרת איכות ובטיחות. הנה למשל כמה יתרונות של מערכות כאלה, אותם קל יחסית ליישם גם בסקטור הפרטי וגם בסקטור העסקי והציבורי:

א. הגנה על יחידות הקצה – לקוחות פרטיים מעדיפים להתקין מערכות מים רכים בשביל להגן על יחידות הקצה. בהשקעה חד פעמית בלבד ניתן כיום לשלב מערכות מים רכים במבנה,
בבניין מגורים משותף, בדירה או בכל מקום אחר. התוצאה היא הגנה על דוד שמש, ברזים, צנרת מקלחונים ואפילו מכשירי חשמל לבנים כמו מכונות כביסה או מדיחי כלים.

ב. הארכת חיי הצנרת - מערכות מים רכים הן השקעה משתלמת בגלל היכולת שלהן להאריך את חיי הצנרת. אם מתקינים מערכת שהופכת את המים לרכים יותר, המשמעות היא בלאי נמוך של הצנרת. בזכות הבלאי הנמוך, אפשר לחסוך בהוצאות תחזוקה גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

ג. שיפור יעילות של גופי חימום תוך כדי חיסכון באנרגיה – בסקטור העסקי, החקלאי והתעשייתי משלבים סוגים שונים של מערכות מים רכים כדי לשפר את היעילות של גופי חימום או משאבות. במקביל, מערכות מים רכים מאפשרות לחסוך באנרגיה וכך לעמוד בתקנים מחמירים מבחינת איכות הסביבה.
 

התקנת מערכות מים רכים

 
הדבר החשוב ביותר הוא להתייעץ עם בעלי מקצוע לגבי בחירה נכונה והתקנת מערכות מים רכים. כאן למשל נכנסים לתמונה המומחים של קיטור (אחזקות) בע"מ, שמרכזים עבורך את כל השאלות תחת קורת גג אחת ובצורה מסודרת.

התייעצות עם קיטור (אחזקות) בע"מ תעזור לך להבין מהר מאוד מה הדרישות שלך ביחס למערכות מים רכים. בהמשך, נתאם עבורך התקנה מסודרת ונסייע לך לחסוך זמן והוצאות.