מחליפי חום

 
תפקידו של מחליף החום הוא להעביר חום מחומר זורם אחד לחומר זורם אחר, כאשר חומר זורם יכול להיות נוזל או אוויר. מטרת ההעברה היא ליצור אנרגיה, שבאמצעותה אפשר לקרר או לחמם.על מנת ליצור קירור מחליף החום משתמש בטמפרטורה של החומר הזורם הראשון, ועל מנת ליצור חימום מחליף החום מעביר אותה מהחומר הראשון שהטמפרטורה שלו גבוהה - אל החומר הזורם השני.

מחליף החום משמש בהרבה מאוד מתקנים בתעשייה, ברדיאטור של כלי הרכב בהם אנחנו נוסעים ועוד, אולם אחד השימושים העיקריים והמוכרים יותר שלו, הוא סיוע לחימום המים בדודי קיטור ושמש.
 

כיצד פועל מחליף חום בדוד שמש / קיטור?

 
מחליף החום המותקן בתוך הדוד הוא מתקן בצורת ספירלה, אשר דואג לחימום המים שנמצאים בתוך הדוד.

חברת קיטור משווקת מחליפי חום מכל הסוגים, המתאימים לתחומי התעשייה השונים:
 

מחליף חום פלטות

 
כפי שתיכף נראה, קיימים מגוון סוגים של מחליפי חום, אך בעיקרון קיימים כ4 אלמנטים מרכזיים שמהם מחליפי החום עשויים. מהם? אטמים שידועים כמאוד עמידים בפני טמפרטורות גבוהות, מכלול חיצוני מברזל יצוק (אליו מהודקות באמצעות מוטות הברגה הפלטות של האטמים), לוחות (או פלטות) שעשויות מטיטניום/נירוסטה ו4 מוצאי מים (אחד עבור כל מעגל שסוגר חימום) שגם כן עשויים מטיטניום או מנירוסטה.
 

מחליפי חום סגורים

 
מיועדים למתקנים שבהם אין כל מגע בין שני הזורמים. החום מוסע מזורם אחד אל השני על ידי מחליף החום אל תוך צינור או פלטה המפרידים ביניהם, ואשר הטמפרטורה בהם גבוהה מאוד.משם החום עובר בהולכה אל הזורם השני ומתפזר בו. חלק מהחום הולך לאיבוד בדרך, ולכן המחליף מיועד למקרים בהם אין צורך בחום שווה בין הזורמים. בין מחליפי החום הסגורים ניתן למצוא מחליף חום פלטות ומחליף חום קליפה וצינורות.
 
 

מחליפי חום פתוחים

 
מיועדים למתקנים בהם יש מגע ישיר בין שני הזורמים, שמתערבבים זה בזה. מחליף חום זה מעביר את החום בצורה כזאת שהזורם המעורבב יהיה בדיוק באותה טמפרטורה של הזורם ממנו נלקח החום, ואין אבדן של חום "בדרך". מחליף חום קיטורי הוא אחד ממחליפי החום הפתוחים, המשמשים לצרכים רבים בתעשייה.
 

מחליפי חום מחדשים

 
 
 
מחליפי חום
 
 
 
 
מחליפים בהם קיים מתקן מיוחד שאוגר חום מזורם אחד ומעביר אותו בהדרגה לזורם השני. מחליפים מחדשים ידועים ביכולתם לנצל אנרגיה בצורה גבוהה והם יעבדו מצוין כשנרצה להעביר חום רב יותר לעבר הגוף הקר.

 

מחליף חום צינור כפול

 
 
 
 
 
מלבד מחליפי החום הסטנדרטים, ניתן למצוא גם מחליף חום שמגיע בצורה פשוטה עם צינור כפול, שנקרא גם – מחליף צינור בתוך צינור נוסף. כאמור, מחלף חום זה מורכב מצינור אחד שמוחדר בתוך הצינור האחר. אחד הנוזלים זורם בתוך הצינור הפנימי ואילו יש עוד נוזל אחר שזורם בצינור החיצוני. מחליף חום כפול הינו סוג של מחליף חום שכולל מבנה של "צינור בתוך צינור". בדיוק כמו שמתאר המונח, מרכיבים אותו משני צינורות שמתאחדים יחד (אחד בתוך השני), נוזל אחד יזרום בתוך הצינור הפנימי (זאת במקביל לצינורות במחלף מסוג צינורי), ומאידך, השני יזרום דרך הצינור מבחוץ, זה שמקיף למעשה את הצינור הפנימי.
 
 
 
התקנת מחליף חום
 
 
 
 
 
 
 

קיטור לשירותכם

 
 
אצלנו תמצאו את כל סוגי מחליפי החום, ולקבל ייעוץ מקצועי להתאמה מדויקת של המתקן לצרכים שלכם. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להגיד לנו מהי הטמפרטורה הרצויה של הזורם ובאיזה חומר מדובר, ואנחנו נציע לכם את מחליפי החום שעונים על הדרישות (חומר חומצי דורש מחליף חום עמיד, מזון צריך מחליף חום שאינו מחליד ועוד).

בנוסף לסיוע מקצועי בבחירת מחליף החום נשמח לספק לכם גם שירותי התקנה מקצועיים הניתנים על ידי מתקינים מוסמכים בלבד., כמו גם שירותי החלפה של מחליף חום ישן בחדש.

צוות הטכנאים שלנו מספק שירותי תיקון של מחליפי חום במידת הצורך, וברוב המקרים מאפשר לכם להמשיך להשתמש במתקן למשך שנים רבות נוספות.

ניתן להזמין מערכת הכוללת דודקיטור ומחליפי חום – בהתאם לצורך.

לקבלת מידע נוסף ולהזמנת שירות חייגו עכשיו 073-7815921 או צרו עמנו קשר דרך האתר ואנחנו נשמח לעמוד לשירותכם.