הסבה לגז טבעי

 
עד לפני מספר עשורים, המודעות הסביבתית היתה ירודה למדי. מפעלים שפכו את החומרים המזהמים שיצרו לים, ועשו שימוש בחומרים רעילים. המצב היום אינו שונה לגמרי, ומפעלים רבים עדיין מבצעים שימוש בחומרי שריפה הפולטים כמות גדולה של מזהמים וכן חומרי בעירה שאינם בריאים. המודעות לנושאי הסבה לגז טבעי הפכה לתופעה הולכת וגדלה בשנים האחרונות, בזכות היתרונות הרבים בהגנה על הסביבה ובזכות מענקים של המדינה למפעלים שבוחרים "ללכת על ירוק".
 
 

מה הם היתרונות של הסבה אל גז טבעי?

 
הסבה לגז טבעי יכולה להפחית קרוב למחצית מסך צריכת האנרגיה של המפעל, ולהפחית משמעותית את כמות המזהמים הנפלטים כתוצאה מתהליכי בעירה הקשורים לתהליכי הייצור של המפעל. תהליך ההסבה עצמו כרוך בשינוי של המפעל - מכונות ותאי בעירה חדשים במקום אלו הישנים, לצד החלפה של מערכות קיימות במפעל לצורך הסבה לשימוש בחומר בעירה טבעי יותר.
 
 
 
הסבה לגז טבעי
 
 
 
 

כמה זה עולה?

 
העלות הכוללת של פרויקט מסוג זה יכולה להגיע לכמה מיליוני שקלים עבור מפעלים בינוניים, ומתבצעת בתהליך מוקפד ומדוקדק, לפי כל תקני הבטיחות הנדרשים לשם ביצוע ההסבה. לפני שלוש שנים המדינה הקצתה סכום כולל של למעלה מ-100 מיליון שקלים - שלא נוצלו כמעט עד כה - לכל מפעל שיסב את שיטת הבעירה שלו לשיטה טבעית מבוססת גז. כדי לבדוק האם גם אתם זכאים לסבסוד ולמענק של המדינה בגין הסבה אל גז טבעי, אתם מוזמנים להיכנס לאתר האינטרנט של המשרד לתשתיות.
 

כיצד מתבצעת הסבה לגז טבעי?

 
על מנת שהמפעל יוכל לבצע שימוש בגז טבעי במקום בדלקים לביצוע תהליכי הבעירה שלו, יש להחליף את כל החלקים הקשורים בהובלה של חומר הדלק, בשריפתו ובפליטת שאריותיו. ההחלפה כוללת צנרת חדשה לגז הטבעי שיעבור במפעל - צנרת שצריכה לעמוד בלחץ גבוה ולא לאפשר נזילות ולו הקטנות ביותר.
 

ליווי ותמיכה - ייעוץ מקדים וניהול תהליך הסבה

 
תהליך הסבה לשימוש גז טבעי הוא תהליך איטי שלוקח זמן, המצריך לא מעט תכנון מקדים. אנו בקיטור אחזקות בע"מ מלווים חברות וארגונים בתהליכי הסבה ומקפידים לשלוח אליכם את מיטב אנשי הצוות והמקצוע. אנו נבצע את החיבור לרשת חלוקת הגז, וכן את תכנון ורישוי רשת חלוקת הגז הפנימית במפעל. הסבת מתקני הבעירה למתקנים התואמים את החומר החדש בו יבוצע שימוש ומתן הרישוי המתאים, תיעשה על ידינו תוך מתן ייעוץ וליווי לכל אורך התהליך.

אל תהססו! פנו אלינו עוד היום ואנו נשמח לספק לכם פרטים נוספים על תהליכי הסבה אל גז טבעי.